czwartek, 11 sierpnia 2016

Tak bardzo zaczytana - Dubaj

Podczas spaceru literackiego jaki miał miejsce w Krakowie ze dwa miesiące temu zakupiłam kilka książek o tematyce bliskowschodniej. Między innymi "Dubaj. Prawdziwe oblicze" Jacka Pałkiewicza. Autor bardzo ciekawie opowiada o emiracie który jawi się ogółowi jako kraina mlekiem i miodem płynąca. Bez lania wody i patosu wywala prawdę prosto w oczy. Nie czai się, nie krępuje pisać o  zarówno o ciemnych jak i o jasnych stronach życia w tym miejscu. Z całą pewnością warto zapoznać się z tą lekturą jak i z innymi napisanymi przez Jacka Pałkiewicza, którego uwielbiam.

4 komentarze:

 1. Bardzo chętne skusiłybyśmy się na tą książkę. Zwłaszcza, że nie tak dawno bardzo mocno siedziałyśmy w tym temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś po to sięgnę. Swoją drogą też sobie robię "literackie spacery" - ludzie się dziwią, że potrafię iść i czytać jednocześnie :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe :) to nie do końca o to chodzi :) Ten spacer to była mini wycieczka zorganizowana przez pewne stowarzyszenie. Podczas tego spaceru odwiedzaliśmy nieduże księgarnie i państwo księgarze opowiadali nam o swojej pracy i o specyfice prowadzonych księgarni. Serce rośnie jak się słucha ludzi którzy tak pięknie mówią o swojej pracy.

   Usuń
 3. Potwierdzam, świetna książka pokazująca to miasto z zupełnie innej strony

  OdpowiedzUsuń