sobota, 19 lipca 2014

Jedzenie jest pasjąOd jakiegoś czasu bardzo modne zrobiły się różnego rodzaju spotkania miłośników dobrego  jedzenia. Stało się tak zapewne w odpowiedzi na zalewające nas z każdej strony wysoko przetworzone pokarmy dostępne w supermarketach czy wszechobecne fast-foody. Z jednej strony propagowany jest zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna, poszukiwanie balansu między pracą zawodową a życiem, a z drugiej często zapomina się o czymś tak ważnym jak sposób odżywiania. Dlatego też ważne jest aby zwracać na to uwagę.
Wracając do tematu, czyli do spotkań kulinarnych, u mnie w mieście coraz bardziej popularne zrobiły się między innymi  takie inicjatywy jak:
- Najedzeni fest,
- Targ śniadaniowy,
- Targ pietruszkowy.
Na wszystkich tych spotkaniach bywam z wielką radością, nie tylko dlatego, że mogę na nich zaopatrzyć się w pyszne, zdrowe jedzenie, ale też dlatego, że mogę podczas nich spotkać ciekawych ludzi. Niektórych z nich, traktuję już jako znajomych. Tak jak było kiedyś, miało się znajomą panią Zosię  z piekarni czy panią Krysię z warzywniaka, zaczyna być tak teraz. Jest to bardzo miłe w czasach anonimizacji społeczeństwa. Nawet nie wiecie jaką radość sprawia mi chwilowa rozmowa z panem Darkiem od soków, czy  sympatycznymi panami od serów kozich. Nie wspomnę już o moich humusowych  (prawie że) sąsiadach, u których jestem stałym bywalcem.
Dziś odwiedziłam targ pietruszkowy, na którym zaopatrzyłam się  w pyszne owoce, pierogi, sery i soki.

Z całą pewnością mogę polecić  wszelkie spotkania kulinarne, gdyż dają one wiele radości i łączą ludzi. Nie od dziś wiadomo, że przez żołądek do serca. 

zdrowe jedzenie
Samo zdrowie z Targu Pietruszkowego
                                                              

4 komentarze:

  1. Od lat nie jadłam dobrego oscypka... Jak smakowało?

    OdpowiedzUsuń
  2. Zazdroszczę tych targow. Tak to prawda wielu ludzi zapomina o zdrowym odżywianiu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zawsze możesz przyjechać do Krakowa na targi. Poszukaj w sieci - może się okazać że niedaleko Ciebie też są takie targi :)

    OdpowiedzUsuń